Fókuszban a model driven/modellalapú alkalmazások
A legtöbb cég üzleti folyamatai, működése és tevékenysége egyaránt adatokra épül. A számos adatforrás kezelése, az adatok megfelelő strukturálása és menedzsmentje komoly kihívás elé állítja a szervezeteket.
A Microsoft Power Platform üzleti alkalmazás-csomag egy olyan low-code platform, ami nemcsak a vállalati és ügyféladatok kezelésére alkalmas, de alkalmazásai integrált megoldást kínálnak a cégek napi működéséhez kapcsolódó kihívásokra egyaránt.
A Power Platform elemei:
Az, hogy az adatvizualizáció, automatizáció és egy chatbot alkalmazása milyen előnyökkel jár talán könnyen érthető, de vajon mire használható a PowerApps?
A PowerApps felhasználói alapvetően kétféle, canvas (vászonalapú) és model-driven (modellalapú) applikációkat hozhatnak létre. Mai cikkünkben a model-driven applikációkat vizsgáljuk meg közelebbről.
A modellalapú applikációk célja, hogy az üzleti felhasználók komplex, adat-fókuszú üzleti folyamatokat képezhessenek le az applikáción belül, ahol a fő hangsúly nem a felhasználói felületre, hanem a háttérben futó üzleti logikára helyeződik.
Ilyen applikációk lehetnek például egy CRM-rendszer (Customer Relationship Management Systems), HRIS-rendszer (Human Resources Information, Systems), a készletkezelési applikációk, vagy épp a cég jogosultságkezelési, esetleg onboarding folyamatának digitalizált megoldása.
Őszintén szólva, ez teljes mértékben az adott applikáció céljától függ. Általánosságban a vászonalapú alkalmazások jó választás a feladat-, és szerepkör-specifikus problémák megoldására, míg a modellalapú applikációk inkább end-to-end megoldások kialakításakor tudnak jól működni. A két app-típus tökéletesen kiegészítik egymást, ezzel biztosítva, hogy a PowerApps hatékonyan segíthesse a cégek működését minden tekintetben.
Ha szeretnél többet megtudni a PowerApps vászon alapú alkalmazásairól, akkor olvasd el “Fókuszban a canvas alapú alkalmazások” cikkünket is!